ВІЯЛО СВОЇМИ РУКАМИ

Його Величність Віяло … в Древньому Єгипті він був атрибутом знатних і багатих людей, в Китаї шанувався сильним талісманом захисту й безсмертя, в Європі з його допомогою пояснювалися в любові. І зараз віяло не помер. Він зустрічається на маскарадах, дитячих святах і спектаклях.

Красивий віяло можна легко виготовити своїми руками. Для цього необхідно приготувати 18 дерев’яних пластинок або спиць завдовжки 30 см, пару відрізів тканини шириною 30 см і довжиною 60 см, нитки і гвинтик для закріплення конструкції.

В ідеалі краще використовувати пластинки з досить твердого, але не важкого дерева. Відмінним вибором буде бамбук, ясен або бук, а от від сосни і дуба краще відмовитися. Сосна – дуже м’яка, а дуб навпроти важкуватий. Якщо відповідного матеріалу під рукою немає, можна взяти шкільні дерев’яні лінійки. У них потрібно просвердлити отвори за розміром гвинтика.

Оскільки віяло повинен ковзати в руках і швидко розкриватися, тканина краще вибрати гладку на дотик, таку як шовк або синтетика.
У виготовленні віяла немає нічого складного. На столі розкладається відріз тканини, на ньому розташовуються платівки основи, зміщені один від одного приблизно на 10 градусів, так щоб розгорнуте віяло являв собою півколо. Далі простим олівцем або шматочком висушеного мила необхідно відзначити контури лінійок. Тут будуть проходити шви для «кишеньок», в які помістяться пластини, тому необхідно передбачити кілька вільних міліметрів в залежності від товщини пластинок.

Отримана викрійка накладається на другий шматок тканини, шви прострочуємо, дерев’яні заготовки вставляються в «кишеньки». Після цього спиці віяла скріплюються гвинтиком, всі шви остаточно зашиваються. Для надійності на гвинтик можна крапнути трохи прозорого лаку для нігтів.

Все, віяло готовий! Тепер можна дати волю фантазії і прикрасити його пір’ям, блискітками і стразами, обробити по краю мереживом, або покрити акриловими фарбами. Можна оформити виріб у стилі танцювального іспанського віяла, бойового японського віяла-тенсен, або розкішного східного віяла.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: